Eshop

TOP 10 – balíčky karet

Rozhodl jsem se udělat žebříček TOP 10 mých nejoblíbenějších balíčků karet.

Hodnotil jsem zejména podle vzhledu, protože jsou všecny vyrobené stejnou firmou, tedy USPCC, a ikdyž se v rámci zacházení s nimi karty někdy mírně liší – mají např. jiný finish (povrchovou úpravu), nebo se jednotlivé karty liší mírně svojí tloušťkou – jsou balíčky, co se týče zacházení, poměrně srovnatelné, a těžko bych vytýkal nějaké významné chyby ve zpracování.

1. Bicycle Ghost deck

Musím říci, že v průběhu psaní tohoto článku se vítězný balíček na prvním místě několikrát vystřídal. Stále jsem je porovnával, až nakonec zvítězil Bicycle Ghost deck.

Klasický vzhled, elegantně pozměněný tak, aby se nevytratilo nic důležitého z klasických motivů, světlý, a zbavený všech barev, kromě černé a červené.

Skutečně elegantní balíček.

2.  Bicycle Steel deck

Tento balíček karet je momentálně nejnovějším přírůstkem v mé sbírce.

Jedná se o velice povedený, 100% designově přizpůsobený balíček, a navíc limitovanou edici.

Líbí se mi motivy, to, jak vypadá zezadu, jak vypadají symboly, a celkové temné ladění balíčku.

3. Artifice deck (Emerald)

Další opravdu elegantní karty, které jsou propracované do nejmenšího detailu. Vše je dotaženo do konce, a vše do sebe krásně zapadá.

4. Bicycle Standard / Rider Back

Klasika všech klasik, asi nejčastěji používané karty na světě. I přesto se mi neokoukaly, a asi ani nikdy neokoukají.

5. Tally-Ho No.9

Další zcela klasický balíček. Na první, ani na druhý pohled sice ničím výrazným nevybočuje, i tak ale patří k mým nejoblíbenějším.

6. LTD Deck

Další z klasických balíčků, který se vešel do TOP 10 výběru.

Líbí se mi design zadní strany, který je neutrální, ale přesto zajímavý. Připomíná barokní motivy.

Karty prošly mírným barevným tuningem, který se opravdu povedl. Mám rád minimalistický design, takže mě potěšila i krabička bez zbytečných textů a obrázků.

7. Executive deck

První dojem z tohoto balíčku byl pro mě trochu rozpačitý, ale po čase mi přišel zajímavý.

I tak se ale nemůžu zbavit dojmu, že tu a tam se vyskytnou prvky, které do karet jako celku nezapadají.

Navzdory tomu jsem ale kartám udělil solidní sedmé místo, je to povedený kousek a vítané ozvláštnění, nebo spíše exot, v mé karetní sbírce.

8. Bicycle Venom strike deck

Na těchto kartách se mi líbí hadí tématika, výrazný bílý rámeček z jejich zadní strany, a zajímavé přizpůsobení obrázkových karet. Dávám proto slušné osmé místo.

9. Infinity deck

Balíček, jehož tématem je nekonečno. Disponuje nejen pěknou krabičkou, pozadím, ale i desinovým zpracováním karet samotných, které jsou zároveň pozměněny, a zároveň si zachvávají punc tradice.

10. Bicycle Guardians

Tradiční, temněji laděné karty, které se mi zkrátka líbí. V TOP10 tedy nemohou chybět.

 

Spousta pěkných a zajímavých balíčků se do TOP 10 výběru nedostala. Takový je ale život. Z tohoto žebříčku však žádný balíček neodchází jako poražený, byť se třeba do výběru nedostal – každý je něčím zajímavý, a záleží jen na vašich osobních preferencích, čemu dáte přednost.

Nezapomeňte mi tady do komentářů napsat svůj názor, a třeba také, jaký žebříček máte vy, nebo jaké jsou vaše nejoblíbenější karty.