Eshop

Na návštěvě v Divadle Kouzel

V listopadu minulého roku jsme navštívili s paní Exitovou Prahu, a při této příležitosti jsme nemohli vynechat kouzelnické představení v Divadle kouzel Pavla Kožíška.

To se nachází v Líbeznicích u Prahy, kam je opravdu dobré a poměrně frekventované autobusové spojení z Prahy - pár korun si sice musíte připlatit za extra zónu navíc, ale při cestě tam, kdy jsem se dožadoval toho, abych si zónu doplatil, mi řidič jen pokynul rukou, abych šel dále do autobusu s tím, že nic nechce, a při cestě nazpět z divadla by po mě řidič také nic navíc nechtěl, pokud bych mu to nepřipomněl - ne nadarmo se přeci říká, že s poctivostí nejdál dojdeš (nebo v tomto případě spíše dojedeš).

Jelikož jsme se dopředu nedívali na fotky divadla, nevěděli jsme, jak vypadá, a já měl malinko obavy, abychom ho bez problémů našli.

Tyto obavy se však ukázaly být zcela zbytečné, neboť divadlo opravdu přehlédnout nejde - v žádném případě se totiž nejedná o tuctovou budovu, která by zapadla mezi ostatními - právě naopak:

                                                    

 Divadlo Kouzel nelze přehlédnout

Divadlo navíc leží na trase autobusu, takže jej určitě neminete.

Po vstupu si nelze nevšimnout pizzerie, kterou jsme ovšem neměli čas vyzkoušet, ikdyž pizzu milujeme. Interiér ale při zběžném pohledu vypadal příjemně, a recenze zákazníků na internetu jsou též pozitivní, takže není důvod pizzu při dostatku času a chuti nevyzkoušet.

Jak říkal samotný Pavel Kožíšek v některém ze svých televizních rozhovorů, má na všechna představení kompletně vyprodáno - a ani nyní tomu nebylo jinak.

Představení samotné je rozděleno do dvou částí, mezi kterými je krátká přestávka, kterou můžete využít pro prohlídku všech prostor divadla, či pro nákup kouzelnických rekvizit v Kouzelnickém obchodě.

Detaily kouzelnického představení samotného vám samozřejmě prozradit nemohu - jednak by se to neslušelo, a jednak bych vás jen připravil o překvapení.

Mohu pouze říci, že se mi líbilo, a stejně tak paní Exitové, která do kouzlení není zase až takový fanda, jako já.

Některá kouzla jsem sice znal již z televizní obrazovky, nicméně vidět je naživo, je přeci jen něco jiného. Navíc i kouzel ostatních, které jsem nikdy neviděl, je v představení mnoho, a jsou zábavně udělaná a stylizovaná.

Nad některými čísly zůstává rozum stát, a doteď si říkám: “Jak to ten Kožíšek udělal?” - A to je jedině dobře.

Více už vám asi neprozradím - raději si na představení zajděte a přesvědčte se na vlastní oči.

Pokud jste na představení už byli, můžete mi napsat do komentáře níže, jak se líbilo vám osobně (ale neprozrazujte prosím jeho detaily).

Mějte se,
EXIT