Eshop

Kouzla: Nová kategorie přichází

Již jste si zvykli na tradiční kategorie, které na těchto webových stránkách, potažmo YouTube kanálu provozuji.

Jsou to recenze karet, klasické triky, a zejména karetní triky, kterých je zde nejvíce.

Do této chvíle jsem točil prakticky všechny triky i s vysvětlením. To bude samozřejmě pokračovat – většina lidí mé stránky ostatně sleduje proto, aby se něčemu zajímavému přiučili.

Ač je toto téma diskutabilní, nevidím velký problém v odhalení jednoduchých triků – každý někdy nějak začínal, a těm, kteří nikdy předtím s magií do styku nepřišli, to poskytne solidní základnu, může je to nadchnout, a dále se můžou pustit do vlastního samostudia pokročilejších triků.

Zde narážíme na úskalí, kterého jsem si dobře vědom - kouzlení by mělo být něčím tajemné, mystické, a hlavně nevysvětlitelné.

Navíc existuje mnoho skvělých kouzel, které si dnes můžete zakoupit v kouzelnických obchodech. Možná se Vám ale také zdá, že v některých případech přesně nevíte, co si vlastně kupujete.

Proto zavádím novou kategorii, která se bude zaměřovat na triky, které se prodávají v kouzelnických obchodech.

V této části tedy budu brát různé kouzelnické triky, předvedu je, a odpovím na otázky, které by vás mohly zajímat – tedy co v balení najdete, jak obtížné je trik se naučit, plusy, minusy, jestli se trik dá provádět v obklopení lidí (tedy jestli si musíte dávat pozor na úhly), nebo jestli může být na konci vše bez rizika prozkoumáno diváky.

Jak zmiňováno, bude se jednat o zakoupené triky. Vysvětlení fungování jejich principu tedy nebude součástí videa, ani psané recenze zde na webu.

Přidán však bude odkaz na obchod, kde jsem trik zakoupil, takže pokud se vám zalíbí, budete vědět, kde ho objednat ;)

Věřím, že sami uznáte, že takové kouzelnické efekty by vysvětlovány být neměly.

Někdo může namítat, že jsem již kdysi ve videu vysvětlil trik Neviditelný balíček (Invisible deck), který se také prodává v kouzelnických obchodech.

Mohu říci, že nyní zpětně lituji toho, že jsem toto vysvětlení natočil. Došel jsem k závěru, že to nebylo správné. Zpět to již vzít nemohu, ale toto video i postup jsem vymazal a na mých stránkách ho tedy nenajdete.

Závěrem

Věřím, že nová kategorie Vám bude přínosem a inspirací, a že sami uznáte, že ne všechny kouzelnické triky je možné prozrazovat.

Zároveň si myslím, že tato nová kategorie posune celý web o pořádný kus dopředu a že se z něj tak stane skutečně komplexní zdroj informací pro každého, kdo se o magii zajímá.

Budu rád, když mi necháte svůj názor zde v diskusi pod článkem.