Eshop

Jak jsem se dostal k natáčení videí na youtube

Na YouTube jsem chodil poměrně sporadicky, a to většinou jen tehdy, když jsem si chtěl pustit nějakou hudbu. Nikdy mě ani nenapadlo, že bych mohl mít svůj kanál, nebo dokonce nějaké svoje odběratele.

Vše začalo tak, že jsem ze zdravotních důvodů nemohl vykonávat svůj koníček, tedy fitness a chození do posilovny. Musel jsem být doma, a ani s mojí paní Exitovou jsme nemohli chodit na výlety, na které chodíme tak rádi.

Najednou jsem tedy měl o mnoho více volného času, a přemýšlel jsem, jak s ním naložit.

Napadlo mě tedy, že se začnu učit karetní triky. Začal jsem od těch nejjednodušších matematických triků, a později jsem přecházel k těm o něco složitějším. Stále ale preferuji jednoduché triky a zároveň efektní triky, které se mohu naučit během pár okamžiků, a zejména takové také natáčím. Však je také celý tento web zaměřený na začátečníky.

Ze začátku byl mým primárním zdrojem YouTube. Zarazilo mě ale, jak málo kvalitního materiálu bylo natočeno v češtině. Ono několik kanálů existovalo, ale abych se přiznal, doteď jsem z nich viděl dohromady pouze několik málo videí. Zkrátka mě ničím nezaujaly.

Vzal jsem tedy foťák a natočil prvních pár videí, které jsem publikoval.

Do té doby jsem nebyl přihlášený k odběru žádného YouTube kanálu, dokonce jsem ani nevěděl, že nějaká taková možnost existuje. Byl jsem proto poměrně překvapený, když mi začaly chodit první emaily, že se někdo přihlásil k odběru mého kanálu. Pořádně jsem ale tehdy nevěděl, co to znamená :)

A tak jsem začal objevovat svébitný svět YouTube - zjistil jsem, co to znamená VLog či LP, doteď mi ale spousta pojmů uniká, a to zejména proto, že nesleduji žádné Vlogy, Lets Play videa, ani nic podobného - asi nejsem cílová skupina autorů těchto videí, těch herních jsem viděl dohromady asi dvě, a Vlogů o něco více. Vždy mi ale přišlo, že jejich autoři jsou zbytečně sprostí a namyšlení. Možná je to póza, nebo záměrná image, ale není to nic pro mě.

Moje hlavní využití youtube v této době se tak vrací ke svým kořenům, tedy k poslechu hudby, kdy ale navíc čas od času nahraju nějaké to svoje video :)