Eshop

Jak jsi to udělal & Ukaž to znovu

Pokud jste někdy někomu ukazovali nějaký svůj kouzelnický trik, ať už doma příbuzným, kamarádům ve škole, nebo nějakým neznámým lidem, pak víte, že reakce na vaše představení jsou si většinou dost podobné, ať už je rozmanitost vašeho publika a diváků jakákoliv.

U českého publika reakce obvykle nebývají tak silné a spontánní, jak to někdy vídáme v různých Street magic videích, kdy divák po předvedení šokujícího zakončení efektu téměř vyskočí z kůže a s křikem pobíhá všude okolo.

Samozřejmě záleží na tom, na koho natrefíte, ale obecně bych řekl, že Češi zkrátka většinou takto spontánní nejsou, většinou jsou spíše pragmatiční a dávají emoce méně najevo. Slováci bývají v projevovaní emocí o kus spontánnější.

                                        

Reakce se mohou velmi lišit ;)

Ať už vás vaše publikum odmění usměvem, potleskem, nebo spontánním gejzízem emocí, velmi často se u vás po ukončení kouzlení zastaví, a budou se dožadovat nějakého racionálního vysvětlení toho na první pohled nevysvětlitelného, co právě viděli, nebo toho, abyste vše předvedli ještě jednou.

Kdysi jsem někde četl zajímavou poučku, která zněla asi takto:

"Pokud kouzlo předvedete jednou, je to kouzlo. Pokud ho předvedete podruhé, pak už je to lekce."

Na této poučce je hodně pravdy. Pokud trik ukazujete poprvé, divák neví, kam všemi svými akcemi, odváděním pozornosti či brilantní manipulací směřujete.

Na podruhé už ví, co očekávat. Bude mnohem lépe vědět, kam upnout svoji pozornost a nenechá se tak snadno oklamat.

Proto vězte, že jedno kouzlo by se v žádném případě nemělo 2x předvádět stejnému publiku - jinak riskujete prozrazení kouzla!

Jindy zase bývá divák mnohem přímočařejší a pokusí se z vás ihned vymámit vysvětlení.

To obvykle nenastává v případě, že vaším divákem je někdo cizí a neznámý.

Pokud ale kouzlíte v kruhu rodinném, pak vaši rodinní příslušníci často očekávají, že jim princip prozradíte - jste přece příbuzní, tak jakápak tajemství!

Je dobré i na být připravený i na takovouto situaci, a případnému nátlaku odolat. Mít připravenou odpověď a zrátka se nedat a nic neprozradit.

Jedině, že byste chtěli podpořit návštěvnost a odpověděli, že jste se to naučili na webu party-triky.cz ;))

S jakými reakcemi jste se setkali vy? A naléhají na vás vaši příbuzní, abyste jim prozradili princip triku?

Budu rád za vaše příspěvky dole v diskusi ;)